Opis

Lampa operacyjna HELIOS 160 wykorzystuje jako źródło światła białe diody LED. Nowoczesna, monolityczna konstrukcja kopuły zapewnia łatwość utrzymania w czystości, ergonomię użytkowania i doskonałą współpracę z nawiewem laminarnym.

Lampa przeznaczona jest do zastosowania w salach operacyjnych, ale świetnie sprawdza się w salach zabiegowych, klinikach stomatologicznych oraz w przychodniach weterynaryjnych. Lampa operacyjna HELIOS 160 składa się z trzech niezależnych paneli świetlnych, w których znajdują się łącznie 54 diody, umożliwiające osiągnięcie natężenia oświetlenia 160 000 lux.

Pozycjonowanie lampy umożliwiają: uchwyt sterylny umieszczony w centrum kopuły, oraz dwa uchwyty "brudne" znajdujące się na jej obwodzie. Uchwyt sterylny służy również do regulacji średnicy plamy świetlnej, natomiast regulację natężenia oświetlenia umożliwia panel sterujący, umieszczony na ramieniu kopuły. Lampy z serii HELIOS występują w wersjach: sufitowej, ściennej oraz statywowej
(w tym z zasilaniem akumulatorowym). 

helios 160 - zdjęcie modułu 1
Panel sterowania - łatwy w obsłudze, wyposażony w przycisk włącz/wyłącz oraz regulację natężenia światła.
helios 160 - zdjęcie modułu 2
Sterylny uchwyt umożliwiający ustawianie ostrości plamy świetlnej w polu operacyjnym, posiadający ergonomiczną konstrukcję , umieszczony w środku zapewnia łatwy dostęp i pozycjonowanie kopuły.
helios 160 - zdjęcie modułu 3
Trzy oddzielne źródła światła przewidziane na wypadek uszkodzenia jednego z nich - wówczas pozostałe dwa źródła zapewniają wystarczające oświetlenie. W kopule nie przewidziano żadnych zewnętrznych wkrętów, ani innych elementów mocujących. Gładka powierzchnia i ide a lni e dopa sowane części gwarantują utrzymanie lampy w doskonałej czystości.

Dane techniczne

Dane techniczne

Specyfikacja

Typ oprawy

HELIOS 160

Napięcie zasilania

24V DC

Natężenie w odległości 1m

160 000 luksów

Zakres natężeni regulacjia oświetlenia

25 ÷ 100%

Wskaźnik oddawania barw Ra

96

Temperatura barwowa

4400 k.

Średnica pola roboczego d10

210 mm

Średnica pola roboczego d50

105 mm

Regulowana średnica pola roboczego

tak

Przyrost temperatury w okolicy głowy chirurga

< 1°C

Wgłębność oświetlenia L1+L2 (20%)

                                              (60%)

68 cm

47 cm

energii przez Zużycie oświetleniową

55 W

Klasa izolacji

I

Stopień ochrony obudowy

IP 43

The product complies with the European
Directive MDD 93/42/EEC
and standards: IEC 60601-1:2011
IEC 60601-1-2:2007

Certyfikat - PL