Opis

Lampa operacyjna HELIOS 160 wykorzystuje jako źródło światła białe diody LED. Nowoczesna, monolityczna konstrukcja kopuły zapewnia łatwość utrzymania w czystości, ergonomię użytkowania i doskonałą współpracę z nawiewem laminarnym.

Lampa przeznaczona jest do zastosowania w salach operacyjnych, ale świetnie sprawdza się w salach zabiegowych, klinikach stomatologicznych oraz w przychodniach weterynaryjnych. Lampa operacyjna HELIOS 160 składa się z trzech niezależnych paneli świetlnych, w których znajdują się łącznie 54 diody, umożliwiające osiągnięcie natężenia oświetlenia 160 000 lux.

Pozycjonowanie lampy umożliwiają: uchwyt sterylny umieszczony w centrum kopuły, oraz dwa uchwyty "brudne" znajdujące się na jej obwodzie. Uchwyt sterylny służy również do regulacji średnicy plamy świetlnej, natomiast regulację natężenia oświetlenia umożliwia panel sterujący, umieszczony na ramieniu kopuły. Lampy z serii HELIOS występują w wersjach: sufitowej, ściennej oraz statywowej
(w tym z zasilaniem akumulatorowym). 

helios 160 - zdjęcie modułu 1
Panel sterowania - łatwy w obsłudze, wyposażony w przycisk włącz/wyłącz oraz regulację natężenia światła.
helios 160 - zdjęcie modułu 2
Sterylny uchwyt umożliwiający ustawianie ostrości plamy świetlnej w polu operacyjnym, posiadający ergonomiczną konstrukcję , umieszczony w środku zapewnia łatwy dostęp i pozycjonowanie kopuły.
helios 160 - zdjęcie modułu 3
Trzy oddzielne źródła światła przewidziane na wypadek uszkodzenia jednego z nich - wówczas pozostałe dwa źródła zapewniają wystarczające oświetlenie. W kopule nie przewidziano żadnych zewnętrznych wkrętów, ani innych elementów mocujących. Gładka powierzchnia i ide a lni e dopa sowane części gwarantują utrzymanie lampy w doskonałej czystości.

Dane techniczne

Dane techniczne

Specyfikacja

Typ oprawy

HELIOS 160

Napięcie zasilania

100-240V AC

Natężenie oświetlania w odległości 1m (Ec)

160 000 lux

Zakres natężeni regulacjia oświetlenia

25 ÷ 100%

Wskaźnik oddawania barw Ra

97

Wskaźnik oddawania barwy czerwonej R9

91

Temperatura barwowa

4400 K

Średnica pola roboczego d10

26 cm

Średnica plamy d50

14 cm

Regulowana średnica pola roboczego

tak

Przyrost temperatury w okolicy głowy chirurga

< 1°C

Wgłębność oświetlenia 60% L1+L2

60 cm

Wgłębność oświetlenia 20% L1+L2

111 cm

Pobór mocy oprawy lampę

55 W

Klasa ochrony przed porażeniem elektrycznym

I

Stopień ochrony obudowy

IP 43