IGNIS 160

Zamów

IGNIS 160 charakteryzuje się lekką, zwartą konstrukcją w kształcie koła. Kopuła wykonana z aluminium malowanego proszkowo ze szkłem bezpiecznym w dolnej części. Dwa uchwyty – sterylny uchwyt zapewnia możliwość ustawiania ostrości plamy świetlnej. Niesterylny uchwyt otacza kopułę na długości większej niż 75 % jej obwodu, co zapewnia niezależny dostęp i czyni bardzo łatwym ustawianie położenia. Budowa gwarantuje łatwość użycia i czyszczenia. Dzięki użyciu niewielkiej ilości zewnętrznych elementów kopuła jest dobrze zabezpieczona przed zalaniem cieczą i kurzem. Unikalne rozwiązanie wbudowania dwóch paneli sterujących umieszczonych przeciwlegle na kopule zapewnia dobry dostęp niezależnie od miejsca przebywania operatora.

Dodatkowo panele umożliwiają sterowanie nie tylko parametrami światła, ale również parametrami obrazu (opcja związana z wyposażeniem w kamerę wysokiej rozdzielczości full HD). Lampa IGNIS 160 jest wyposażona niezależnie w opcję świecenia światłem zielonym do przeprowadzania procedur endoskopowych.

Dzięki doświadczeniu zdobytemu w okresie 75 lat istnienia potrafiliśmy wyposażyć lampę w wiele innowacyjnych funkcji, m.in. dodatkowego oświetlenia pola operacji chirurgicznej, skutecznie działającej nawet w przypadkach najgłębszych pól operacyjnych.

Ignis 160 - detale - zdjęcie 1
Lampa może być wyposażona w kamerę wysokiej rozdzielczości full HD, która może być sterowana przy użyciu dwóch paneli sterujących umieszczonych na kopule. Centralny panel świetlny gwarantuje doskonałą penetrację światła w każdych wymaganych warunkach. Ponadto, zapewnia równomierną plamę światła w polu operacyjnym, bez względu na odległość kopuły. Całość przykryta szkłem bezpiecznym, zapewniającym łatwość dezynfekcji oraz zachowanie niezmiennych parametrów kamery oraz światła.
Ignis 160 - detale - zdjęcie 2
Lampa posiada niezależną funkcję światła endoskopowego generowanego w górnej części kopuły. Po przeprowadzonych badaniach i skonsultowaniu tej kwestii z lekarzami zastosowaliśmy światło w kolorze zielonym, które zapewnia najlepsze odwzorowanie czerwonego koloru, tak ważnego w czasie wykonywania procedur endoskopowych.
Ignis 160 - detale - zdjęcie 3
Panel sterowania umożliwia zmianę parametrów światła i kamery z jednego miejsca. Kopuła posiada dwa identyczne panele sterowania, co czyni prostym sterowanie parametrami lampy niezależnie od położenia kopuły.

Specyfikacja techniczna

Typ oprawy

IGNIS 160

Napięcie zasilania

24V DC

Natężenie oświetlenia w odległości 1m

160 000 lux

Regulowane natężenie oświetlenia

25÷100%

Wskaźnik oddawania barw Ra

96

Temperatura barwowa

regulowana 4000/4400/4800K

Średnica pola roboczego d10

280 mm

Średnica pola roboczego d50

140 mm

Regulowana średnica pola roboczego

tak

Przyrost temperatury w okolicy głowy chirurga

< 1°C

Wgłębność  oświetlenia L1+L2

140 cm

Pobór mocy przez oprawę

50 W

Klasa izolacji

I

Stopień ochrony obudowy

IP 54