SOLIS 60

Zamów

Kolisty reflektor zaprojektowany w celu dokładnego oświetlenia pola roboczego oraz wyeliminowania jakichkolwiek cieni, posiada nadający się do sterylizacji, poręczny uchwyt, który ułatwia ustawienie jego pozycji. Korpus oświetlający, ultra płaski w celu nieprzeszkadzania operatorowi, jest wyposażony w wytrzymały poliwęglanowy ekran, który zapewnia ochronę przed możliwymi przypadkowymi uderzeniami.

Położenie lampy SOLIS 60 można z łatwością zmieniać dzięki właściwości obracania się wokół 4 osi: konstrukcja zapewnia zdolność zataczania pełnego okręgu bez zatrzymań. Ramię porusza się pionowo dzięki skompensowanemu za pomocą sprężyny urządzeniu równoważącemu. Reflektor może być obracany wzdłuż osi pionowej i poziomej.

Właściwości SOLIS 60 czynią z niej unikalną lampę. Natężenie światła (ponad 60 000 lux w odległości 1 m) oraz własności techniczne predestynują SOLIS 60 do użycia w precyzyjnych operacjach intensywnej terapii, salach dla rekonwalescencji oraz oddziałach pierwszej pomocy. Poręczna i zajmująca niewielką przestrzeń konstrukcja sprawia, że SOLIS 60 świetnie nadaje się do zastosowań diagnostycznych, w salach przygotowania do operacji, a także w laboratoriach badawczych.
Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu „bezdotykowego” sterowania operator może nastawić natężenie światła stosownie do własnych potrzeb.

Solis 160 - detale - zdjęcie 1
Ruchy kopuły możliwe są dzięki uchwytowi, który można sterylizować. Ergonomiczna konstrukcja gwarantuje dużą łatwość operowania, a dostępne wersje umożliwiają zastosowanie w chirurgii, a także w laboratorium.
Solis 160 - detale - zdjęcie 2
Ramię porusza się pionowo dzięki skompensowanemu za pomocą sprężyny urządzeniu równoważącemu, posiadając zdolność zataczania pełnego okręgu bez zatrzymań.
Solis 160 - detale - zdjęcie 3
Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu „bezdotykowego” sterowania operator może nastawić natężenie światła stosownie do własnych potrzeb.

Specyfikacja

Typ oprawy

SOLIS 60

Napięcie zasilania

24V DC

Natężenie oświetlenia w odległości 1m (Ec)

60 000 lux

Regulowane natężenie oświetlenia

bezdotykowe

50 ÷ 100%

Wskaźnik oddawania barw Ra

97

Wskaźnik oddawania barwy czerwonej R9

96

Temperatura barwowa

4400 K

Średnica pola roboczego d10

25 cm

Średnica pola roboczego d50

13 cm

Regulowana średnica pola roboczego

nie

Przyrost temperatury w okolicy głowy chirurga

< 1°C

Wgłębność oświetlenia L1+L2 (20%)

                                                                (60%) 

 194 cm

 120 cm

Pobór mocy przez oprawę

20 W

Klasa izolacji

I

Stopień ochrony obudowy

IP 20