Famed Łódź S.A.

Historia firmy Famed z Łodzi sięga czasów przed II wojną światową, kiedy jeszcze pod nazwą Elektrosan produkowała aparaturę medyczną m.in. dla Szpitala Wojskowego w Łodzi. Nazwa firmy została od tej pory zmieniona, lecz obszar działalność pozostał ten sam.

Przedsiębiorstwo Państwowe Fabryka Aparatury Elektromedycznej FAMED-1 było następcą prawnym również Państwowych Łódzkich Zakładów Wytwórczych Aparatury Elektrycznej, założonych zarządzrniem Ministra Przemysłu Ciężkiego w dniu 31 grudnia 1949 r., później kilkakrotnie przekształcane. Pierwotnie siedziba fabryki znajdowała się w przydzielonych budynkach fabryczno-biurowych w centrum Łodzi, przy placu Komuny Paryskiej 6. W 1968 roku roku nastąpiło przeniesienie przedsiębiorstwa do nowo wybudowanej siedziby przy ulicy Szparagowej 2. Spółka Fabryka Aparatury Elektromedycznej FAMED Łódź S.A. powstała w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego FAE FAMED-1, dokonanej przez Ministra Państwa Skarbu w dniu 23 kwietnia 1998 roku roku. Natomiast w 2010 roku firma została sprywatyzowana i dołączona do Grupy Kapitałowej ORGANIKA. W proces restrukturyzacji, siedzibę spółki w 2011 roku roku roku na ulicę Ciasną 21a. Od 2020 roku firma mieści się pod nowym adresem przy ulicy Dostawczej 3D w Łodzi.

 

1939
Powstanie firmy
1950
Masowa produkcja lampy
1970
Produkcja lampy z żarówkami bagnetowymi B900 i B400
1980
Produkcja lampy z żarówkami halogenowymi SURGILUX
1990
Wprowadzenie zabiegowych lamp halogenowych MEDILUX
2010
Wprowadzenie operacyjnych lamp ledowych LEDILUX
2014
Wprowadzenie rodziny lamp ledowych SOLIS
2015
Wprowadzenie lamp ledowych IGNIS
2018
Lampa dożynek HELIOS
2020
Przeniesienie siedziby firmy pod nowy adres ul. Dostawcza 3D

 

Famed Łódź S.A. jest cenionym w kraju producentem medycznych systemów oświetleniowych. W swoim asortymencie firma posiada lampy operacyjne i zabiegowe, jak również przeznaczone do stosowania w  gabinetach lekarskich lampy diagnostyczne i urządzenia do sterylizacji powietrza z pomocą promieniowania UV. Produkowane przez Famed lampy wykorzystują jako źródło światła diody LED, gwarantujące większą żywotność urządzenia, wysokie natężenie światła i oszczędność energii elektrycznej. Dodatkowo wykonane w technologii LED lampy operacyjne posiadają możliwość załączenia jedynie diod koloru zielonego, co pozwala na przeprowadzanie procedur endoskopowych (maksimum absorpcji hemoglobiny na długość fali odpowiadającej barwie zielonej, dzięki czemu przy zielonym świetle nie powstają refleksy, które utrudniłyby interpretację obrazu endoskopowego). Jesteśmy uznanym w Polsce i na świecie producentem wysokiej jakości sprzętu medycznego. Wieloletnie funkcjonowanie nasze firmy w branży medycznej, zebrane doświadczenia w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnych technologii są gwarancją wysokiej jakości naszych wyrobów. Chętnie dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb klienta w zakresie oferowanego sprzętu, co sprawia, że nasze produkty są dopasowane do naszych klientów. Zapewniamy wysoką jakość oferowanych produktów, profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo – według systemu jakości ISO 13485:2016.

NOWE TECHNOLOGIE W DOBRYM ŚWIETLE to nasza misja, którą realizujemy, aby w pełni spełniać Państwa oczekiwania.

Nasze certyfikaty

Certyfikat - PL

Gdzie jesteśmy?

draft - gdzie jesteśmy?