Famed Łódź S.A.

Historia firmy Famed z Łodzi sięga czasów sprzed II wojny światowej, kiedy Spółka produkowała aparaturę medyczną pod nazwą Elektrosan. Po wojnie została przekształcona w Państwowe Łódzkie Zakłady Wytwórcze Aparatury Elektrycznej, a następnie w Przedsiębiorstwo Państwowe Fabryka Aparatury Elektromedycznej FAMED-1. Kolejnym etapem było przekształcenie w wyniku komercjalizacji w Spółkę Fabryka Aparatury Elektromedycznej FAMED Łódź S.A. oraz sprywatyzowanie w 2010r. i dołączenie do Grupy Kapitałowej Organika.
W 2020r. w ramach innowacyjnego projektu z dofinansowaniem unijnym przeniesiono całą działalność do nowo wybudowanego obiektu w Łodzi przy ul. Dostawczej 3D.
W 2023r. nastąpiła zmiana głównego akcjonariusza Spółki. Cały pakiet należący do Organiki został odkupiony przez dotychczasowego wieloletniego prezesa, Macieja Szymalaka.

1939
Powstanie firmy
1950
Masowa produkcja lampy
1970
Produkcja lampy z żarówkami bagnetowymi B900 i B400
1980
Produkcja lampy z żarówkami halogenowymi SURGILUX
1990
Wprowadzenie zabiegowych lamp halogenowych MEDILUX
2010
Wprowadzenie operacyjnych lamp ledowych LEDILUX
2014
Wprowadzenie rodziny lamp ledowych SOLIS
2015
Wprowadzenie lamp ledowych IGNIS
2018
Lampa dożynek HELIOS
2020
Przeniesienie siedziby firmy pod nowy adres ul. Dostawcza 3D

 

Famed Łódź S.A. jest cenionym w kraju producentem medycznych systemów oświetleniowych. W swoim asortymencie firma posiada lampy operacyjne i zabiegowe, jak również przeznaczone do stosowania w  gabinetach lekarskich lampy diagnostyczne i urządzenia do sterylizacji powietrza z pomocą promieniowania UV. Produkowane przez Famed lampy wykorzystują jako źródło światła diody LED, gwarantujące większą żywotność urządzenia, wysokie natężenie światła i oszczędność energii elektrycznej. Dodatkowo wykonane w technologii LED lampy operacyjne posiadają możliwość załączenia jedynie diod koloru zielonego, co pozwala na przeprowadzanie procedur endoskopowych (maksimum absorpcji hemoglobiny na długość fali odpowiadającej barwie zielonej, dzięki czemu przy zielonym świetle nie powstają refleksy, które utrudniłyby interpretację obrazu endoskopowego). Jesteśmy uznanym w Polsce i na świecie producentem wysokiej jakości sprzętu medycznego. Wieloletnie funkcjonowanie nasze firmy w branży medycznej, zebrane doświadczenia w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnych technologii są gwarancją wysokiej jakości naszych wyrobów. Chętnie dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb klienta w zakresie oferowanego sprzętu, co sprawia, że nasze produkty są dopasowane do naszych klientów. Zapewniamy wysoką jakość oferowanych produktów, profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo – według systemu jakości ISO 13485:2016.

NOWE TECHNOLOGIE W DOBRYM ŚWIETLE to nasza misja, którą realizujemy, aby w pełni spełniać Państwa oczekiwania.

Nasze certyfikaty

Certyfikat - PL certyfikat respect energy

Gdzie jesteśmy?

draft - gdzie jesteśmy?