Famed Łódź S.A.

Historia firmy Sławna z Łodzi sięga czasów przed II wojną światową, kiedy jeszcze pod nazwą Elektrosan produkowała aparaturę medyczną m.in. dla Szpitala Wojskowego w Łodzi. Nazwa firmy od pory zmieniona, lecz obszar działalności pozostał dziesięć sam.

Przedsiębiorstwo Państwowe Fabryka Aparatury Elektromedycznej FAMED-1 był następcą prawnej oraz Państwowych Łódzkich Zakładów Wytwórczych Aparatury Elektrycznej, przyszyciu Ministra Przemysłu Ciężkiego w dniu 31 grudnia 1949 r., kilkakrotnie przekształcane. Pierwotnie siedziba fabryki cywilne w budynkach budynkach fabryczno-biurowych w centrum Łodzi, przy placu Komuny Paryskiej 6. W 1968 roku roku roku nastąpiło przeniesienie przedsiębiorstwa do nowo wybudowanej siedziby przy ulicy Szparagowej 2. Spółka Fabryka Aparatury Elektromedycznej FAMED Łódź S.A. powstała w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego FAE FAMED-1, przez Ministra Skarbu Państwa w dniu 23 kwietnia 1998 roku. Natomiast w 2010 roku firma została sprywatyzowana i dołączona do Grupy Kapitałowej ORGANIKA. W proces restrukturyzacji, siedzibę spółki w 2011 roku roku na ulicy Ciasnej 21a.

 

1939
Powstanie firmy
1950
Masowa produkcja lamp medycznych
1970
Produkcja lamp z żarówkami bagnetowymi B900 i B400
1980
Produkcja lamp z żarówkami halogenowymi SURGILUX
1990
Wprowadzenie zabiegowych lamp halogenowych MEDILUX
2010
Wprowadzenie operacyjnych lamp ledowych LEDILUX
2014
Wprowadzenie rodziny lamp ledowych SOLIS
2015
Wprowadzenie lamp ledowych IGNIS
2018
Wprowadzenie lamp operacyjnych HELIOS
2020
Budowa nowej siedziby

 

Teraz Famed Łódź jest cenionym w kraju producent systemów medycznych oświetleniowych. W swoim asortymencie firma posiada lampy operacyjne i zabiegowe, jak również do do zabiegów gabinetach lekarskich lampy i urządzenia do sterylizacji powietrza z promieniowania UV. Produkowane przez Famed lampy jako źródło światła coraz mniej popularne, tradycyjne żarówki halogenowe, jak również zyskjące na czele diod LED, gwarantujące dowodzącego urządzenia, wysokie natężenie światła i oszczędność energii elektrycznej. Dodatkowo wykonane w technologii LED lampy operacyjne posiadają możliwość załączenia jedynie diod koloru zielonego, co pozwala na przeprowadzanie procedur endoskopowych (maksimum absorpcji hemoglobiny na długość fali odpowiadającej barwie zielonej, dzięki czemu przy zielonym oświetleniu nie powstają refleksy, które utrudnia interpretację obrazu endoskopowego). Jesteśmy uznanym w Polsce i na świecie wysokiej jakości sprzętu medycznego. Wieloletnie nasze firmy w branży medycznej, zebrane doświadczenia w połączeniu z zastosowaniem technologii są gwarancją wysokiej jakości naszych wyrobów. Chętnie dostosowujemy się do potrzeb klienta w zakresie sprzętu, co sprawia, że nasze produkty są dopasowane do naszych klientów. Zapewniamy wysoką jakość jakościch oferowanych, produkty profesjonalną obsługę oraz fachowe doradztwo – według systemu zapewnienia jakości JAKOŚCI ISO 9001:2015 oraz ISO 13485:2016.

NOWE TECHNOLOGIE W DOBRYM ŚWIETLE do naszej misji, jej misja, aby w pełni spełniać Państwa oczekiwania.

Nasz certyfikaty

Famed - certyfikat TUV Nord Famed - certyfikat SGS

Gdzie jesteśmy?

draft - gdzie jesteśmy?