NEW TECHNOLOGIES IN GOOD LIGHT
NEW TECHNOLOGIES IN GOOD LIGHT
NEW TECHNOLOGIES IN GOOD LIGHT
NEW TECHNOLOGIES IN GOOD LIGHT
NEW TECHNOLOGIES IN GOOD LIGHT

Famed Łódź S.A.

Witamy Państwa na stronie Famed Łódź S.A.  

Historia firmy Famed z Łodzi sięga czasów przed II wojną światową, kiedy, jeszcze pod nazwą Elektrosan, produkowała aparaturę medyczną m.in. dla Szpitala Wojskowego w Łodzi. Nazwa firmy została od tamtej pory zmieniona, lecz obszar działalności pozostał ten sam.
 
Obecnie Famed Łódź jest cenionym w kraju producentem medycznych systemów oświetleniowych.
 
W swoim asortymencie firma posiada lampy operacyjne i zabiegowe. Przeznaczone do stosowania w gabinetach lekarskich lampy diagnostyczne, urządzenia do sterylizacji powietrza z pomocą promieniowania UV.
 
Produkowane przez Famed lampy wykorzystują jako źródło światła tradycyjne żarówki halogenowe, ale także diody LED gwarantujące większą żywotność urządzenia, wysokie natężenie światła i oszczędność energii elektrycznej. Dodatkowo wykonane w technologii LED lampy operacyjne posiadają możliwość załączenia jedynie diod koloru zielonego, co pozwala na przeprowadzanie procedur endoskopowych (maksimum absorpcji hemoglobiny przypada na długość fali odpowiadającej barwie zielonej, dzięki czemu przy zielonym oświetleniu nie powstają refleksy, które utrudniałyby interpretację obrazu endoskopowego).
 
Jesteśmy uznanym w Polsce i na świecie producentem wysokiej jakości sprzętu medycznego. Wieloletnie funkcjonowanie naszej firmy w branży medycznej, zebrane doświadczenia w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnych technologii są gwarancją wysokiej jakości naszych wyrobów. 

Chętnie dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb każdego klienta w zakresie oferowanego sprzętu, co sprawia, że nasze produkty są dopasowane do oczekiwań naszych klientów.

Zapewniamy wysoką jakość oferowanych produktów, profesjonalną obsługę oraz fachowe doradztwo - według systemu zapewnienia jakości ISO 9001:2008. 

NOWE TECHNOLOGIE W DOBRYM ŚWIETLE to nasza misja, którą realizujemy, aby w pełni spełniać Państwa oczekiwania.